Фото без опису

ПАМ`ЯТКА!!!

Обережність взимку потрібна кожному!

Кожного дня, збираючись виходити на вулицю, ми зазвичай дивимось прогноз погоди. Коливання температури взимку призводить до ожеледі та ожеледиці.  

Майже однакові слова мають зовсім різне значення. Ожеледь - це шар щільного льоду, що утворився на поверхні землі, тротуарах, проїжджій частині вулиці , деревах, проводах , при намерзанні переохолодженого дощу і туману. Зазвичай ожеледь спостерігається при температурі повітря від 0оС до – 3оC. Корка намерзлого льоду може досягати декількох сантиметрів. Ожеледиця виникає на дорогах, дахах будинків в результаті замерзання води після відлиги , дощу , замерзання мокрого снігу при раптовому зниженні температури повітря. Це явище спостерігається при температурах повітря від +3оС до -7оC. Товщина намерзлого льоду зазвичай коливається від 1 сантиметра і вище. Але її достатньо для утворення небезпечних ситуацій що призводять  до серйозних наслідків: травмування людей, автомобільні аварії, обриви ліній електропередач тощо. 

Зміна погодних умов, інколи, відбувається настільки швидко, що комунальні підприємства не встигають вчасно відреагувати. Кожне підприємство повинно систематично проводити прибирання території: очищати її від снігу та льоду, посипати піском. Купи снігу необхідно прибирати з доріжок, щоб після відлиги не утворювалась ожеледиця.

Щоб зменшити ризик отримання травм в таких погодних умовах треба дотримуватись простих правил:

  • підготувати неслизьке взуття, не одягати взуття на великих підборах, одягти спеціальні резинові «льодоходи», на суху підошву наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).
  • ходити не поспішаючи, наступати на всю ступню, при цьому ноги повинні бути злегка розслаблені, руки вільні ;
  •  руки не тримати у кишенях, бо це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш тяжких травм, особливо переломів;
  • обходити металеві елементи на дорогах, кришки люків, водозливи, колії. Вони можуть бути покриті льодом, погано закріплені;
  • будьте готовими до падіння: якщо відчуваєте, що падаєте, одразу присядьте, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб зменшити навантаження;
  • триматися подалі від проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а під час ожеледиці - особливо. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини.

Кожен громадянин повинен дбати про особисту безперу, а також про безпеку оточуючих людей.

Переходити дорогу необхідно тільки у вказаних місцях, не поспішаючи. Під час виходу з транспортного засобу необхідно бути обережним, щоб не підсковзнутися та не впасти під колесо.

Водії мають бути уважнішими на дорогах, контролювати швидкість транспортного засобу, тримати небезпечну дистанцію від інших транспортних засобів, тому що через ожеледицю значно ускладнюється процес керування автомобілем . Гальмувати слід , поступово перемикаючи двигун на нижчу передачу, заздалегідь, під’їжджаючи до місць де можлива поява пішоходів.

Також слід пам’ятати, що дуже велику небезпеку становлять бурульки, найбільш небезпечні вони під час танення льоду та снігу. Необхідно звертати увагу на встановлені огорожі, попереджуючи знаки, триматися подалі від будинків, ближче до середини тротуару.

Але якщо уникнути падіння не вдалося і через деякий час відчувається головний біль, нудоту, біль у суглобах, утворилися набряки – необхідно терміново звернутися у травмпункт за медичною допомогою.

  1. (057)705-17-21, ‒ контактний телефон головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо надання консультацій з питань порядку розслідування нещасних випадків на виробництві.